A japán hagyomány szerint január 2. napja a Kakizome (書き初め), amelyet „az év első ecsetfogásának” vagy „az év első írásának” fordítunk, valójában „pusztán” annyit jelent, hogy „az írás kezdete”. Pár nap múlva lesz január 7-én az első magyarországi közös és nyitott Kakizome. De gondoltam, hogy megtartom a tradíciót és aznap készítem el az első kalligráfiáim, ahogy azt a hagyomány őrzi. Ez a két mű született, amely idézetekre Harada Rōshi Moon by the Window című könyvében akadtam. Alább a mester magyarázatait is megosztom.
Az első kép szövege:
Amikor Buddha megvilágosodott a bodhi fa alatt és meglátta az esthajnal csillagot, felkiálltott: „Milyen csodálatos! Milyen csodálatos! Minden élőlény már eleve rendelkezik ugyanazzal a fénylő, tiszta tudattal, amelyre most ráébredtem!” Ezt követően Buddha 49 éven keresztül tanította, hogy mindenkiben ott a megvilágosodás lehetősége és ez alkalmassá teszi arra, hogy ráébredjen a létezés mély értékére.
Egy napon Buddha, amikor szokásos tanítását tartotta a Keselyű-csúcson, csendesen felmutatott egy szál virágot és Makakashō Sonja spontán elmosolyodott. Ezzel az átadással indult el a Tan.
Buddha tudta, hogy megvilágosodása minden ember megvilágosodása és semmiféle hírnév, szerencse, birtoklás vagy tudás nem adhat olyan csodálatos örömöt, mint a ráébredés a saját mély tudatunkra. Mindannyian képesek vagyunk születni és képesek vagyunk meghalni virágok alatt, befejezhetjük ezt az életet, ahogy Buddha tette.
A második kép a